infrared Lamba Nedir

infrared ısıtma sistemleri son zamanların en çok kullanılan teknolojisi olmakla beraber her alanda ihtiyaç haline gelmiştir. ısıtma sistemleri arasında en çok tercih edilen infrared ısıtma sistemleri her ne kadar 18.yüzyılda keşfedilmiş olsa da daha yeni yeni günümüzde kullanılmaya başlamıştır.

Peki infrared ısıtıcı nedir hangi sektörlerde  kullanılır ?

1800’lü yıllarda SirFrederic William Hearschel ısının kullanılır olup olmadığını incelerken tesadüf olsa gerek infrared teknolojisini keşfederler. Uzun süren deneyler sonrasın da keşfedilen infrared teknolojisi endüstriyel alanda tüm dünyada kullanılır hale gelmiştir ve her geçen gün geliştirilmeye açıktır.

İnfrared Isıtma Sisteminin Farkı Ne?

Isıyı ışık ile taşıyabilen infrared lambalar, havayı ısıtmadan yani havayı bir aracı olarak kullanmadan direkt olarak sadece objeyi ısıtır. Bu özelliği infrared ısıtma sistemleri tercih edilir hale getirmiştir. infrared ısıtma sistemlerinde kullanılan ışıklar diğer kullanılan ışıklardan  daha fazla ısı taşıyabiliyor.

Turuncu renkte olup sadece güneşin doğuşu ve batışı esnasın da fark edilir.İnfrared ışıkları güneş ışınlarının 0,76 ila 300 mikrometre dalga boyu aralığında olan ışıklardır. Isıtma sistemleri olarak yaygın olsa da aslın da tıp sektörün de tedavi amaçlı kullanılıyor.

Eylul Otomasyon ailesi  olarak sizlere etkin bir şekilde kullanabileceğiniz çok sayıda farklı infrared ısıtma sistemi seçenekleri ve modelleri sunuyoruz. Uzun süreli kullanabileceğiniz infrared modellerimizi ürünler kategorimizi ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Scroll To Top
Close
Close
Close

Sepetim